Kouření zdravě či zdravěji?

O škodlivosti kouření se toho již napsalo opravdu hodně. Málokdo si dnes dovolí říct či publikovat informace, že kouření je zdraví bezškodné. Přesto existují metody a pomůcky, jež je možné považovat za zdravější. Pojďme si je blíže představit. 


I klasické cigarety je možné používat zdravěji. Pokud nebudete cigarety inhalovat přímo do plic, snižujete riziko rakoviny tohoto orgánu. Nevyhnete se však ohrožení hrtanu, dutiny ústní a dalších orgánů. Se zdravějším kouřením souvisí i kvalita a množství vykouřených cigaret. Nezáleží na tom, zda kouříte lehké verze cigaret, kuřák při použití „lightek“ povědomě tahá do plic větší množství nikotinu. Z toho plyne, že deklarovaný zdravější účinek kouření je minimální. Pokud chcete kouřit zdravěji, měli byste se vyhnout úplnému vykouření cigarety směrem k nedopalku. 


Máte-li zájem s kouřením přestat úplně, existuje několik pomůcek. Mezi nejznámější patří nikotinové žvýkačky a náplasti, dostatek vitaminů B a C pro psychickou vyrovnanost a rychlejší odbourávání škodlivých látek. V některých případech dosahuje dobrých výsledků hypnóza a sportování. Moderním způsobem v boji proti závislosti je takzvaná elektronická cigareta. Bližší informace o e-cigaretě naleznete v internetovém obchodě.

Obr.: Elektronická cigareta Jyoetech CuAIO D22

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení