Nejčastější dotazy uživatelů elektronických cigaret

Přinášíme výčet nejzajímavějších otázek a odpovědí týkajících se elektronického kouření.

Z elektronické cigarety mi vytéká náplň, co s tím?

Vytékání náplně je ve většině případů způsobeno rychlým nebo prudkým potahování z elektronické cigarety několikrát za sebou. Tím se zahltí atomizér, který není schopen vstřebat tolik e-liquidu a následně dochází k vytečení. Chcete-li se tomu vyvarovat, potahujte za delší bodu a jemněji.

Obr.: Elektronická cigareta Wismec MOTIVE

Jak dlouho vydrží atomizér?

Životnost atomizéru může s největší míry ovlivnit přímo kuřák (intenzitou a stylem kouření), používaným e-liquidem (sladší příchutě zanáší atomizér více) a způsobem čistění. Není obvyklé, že našim zákazníkům atomizéry vydrží i tři měsíce.

Jak vyčistím atomizér?

V prvním kroku je třeba odšroubovat atomizér od baterie a vysunout cartridge. Následně se atomizér propláchne vlažnou vodou, od zbytku vody se profoukne a kápnou se cca 3 - 4 kapky e-liquidu přímo na hrot atomizéru.

Jak naplnit elektronickou cigaretu se dozvíte v tomto článku.

Z elektronické cigarety cítím štiplavou pachuť, co s tím?

Nejčastějším důvodem nepříjemné chuti elektronické cigarety je málo náplně nebo špatně smontovaná elektronická cigareta. Doporučujeme zkontrolovat hladinu e-liquidu a celou elektronickou cigaretu rozebrat a znovu složit. Pomoci mohou také 4 kapky e-liquidu přímo na hrot atomizéru.

Jaký e-liquid vybrat pro začátečníka?

Normálnímu kuřákovi, který vykouří denně asi 20 klasických cigaret, doporučujeme e-liquid s 18mg. V případě, že by vás škrábalo v krku, doporučujeme snížit obsah nikotinu.

Obr.: Liquid LIQUA Elements American Blends

Jaké je složení e-liquidů ?

E-liquidy jsou nejčastěji složeny z následujících látek: propylenglykol, glycerol, voda, aromatické látky, potravinářské barviva a nikotin.

Je pravda, že e-liquid je více škodlivý než klasická cigareta?

Není tomu tak, e-liquidy prochází přísnými laboratorními texty a mají příslušné cestifikáty garantující kvalitu výrobku. Při kouření elektronické cigarety vdechujete, na rozdíl od klasické, pouze nikotin bez nebezpečného dehtu a dalších škodlivých látek. V nikotinu nejsou obsaženy karcinogenní látky a karcinogenní sloučeniny.

Do kdy mám e-liquid spotřebovat a jak jej skladovat?

E-liquidy mají klasickou spotřební lhůta 24 měsíců od vyrobení. Ke skladování se chodí suché a chladné místnosti bez slunečního záření. Pozor – při vysokých teplotách hrozí ztráta chuti a může docházet k samovolnému odpařování.

 

Máte dotaz? Napište nám na naši Facebook stránku rádi vám jej zodpovíme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení