Škodlivost elektronické cigarety

Řada našich zákazníků se nás ptá na škodlivost elektronické cigarety. Proto jsme se pro vás rozhodli připravit článek, který srovnává látky obsažené v klasické cigaretě a látky obsažené v liquidu - náplni pro elektronické cigarety.

ŠKODLIVOST KLASICKÉ CIGARETY

Klasická cigareta v sobě krok nikotinu obsahuje i další látky, které zlepšují chuť, hoření, barvu či soudržnost popela. Mezi nejnebezpečnější látky patří dehet (rakovinotvorný), který zanáší plicní sklípky a pokrývá je neprodyšnou vrstvou bránící průniku kyslíku. Kromě dehtu je v cigaretě obsažena desítka dalších rakovinotvorných látek jako například 4-Aminobifenyl, o-Anisidin Hydrochlorid, Arsen, Benzen, Beryl, 1,3-Butadien. Ve stopovém množství jsou zde obsaženy také jedovaté (Arzenik, benzen, formaldehyd, močovina, kyanovodík, kadmium, dusičnany, radioaktivní polonium…) a chemické látky, které mohou být při dlouhodobém užívání také nebezpečné.

ŠKODLIVOST ELEKTRONICKÉ CIGARETY

U elektronické cigarety se nikotin uvolňuje vyluhováním pomocí propylenglykolu. Tato metoda je mnohem zdravější, jelikož nedochází k spalování pomocí hoření. Další látkou obsaženou v elektronické cigaretě je propylenglykol, který se chemicky nejvíce podobá lihu. Není však vznětlivý a nemá opojné účinky. O škodlivosti této látky vede odborná veřejnost značné diskuse. Dlouhodobými laboratorními testy však nebyly zjištěny závažné nepříznivé vlivy na organismus. Tato látka se používá i v potravinářství - je obsažena v dětských sirupech a kapkách (Hedelix, Bromhexin a další) nebo ve zmrzlině pro rozluštění chuti. Pokud by byla tato látka nebezpečná, jak někteří odpůrci elektronických cigaret tvrdí, nejspíš by nebyla obsaženo i ve výše uvedených potravinách. Základní součástí náplně pro elektronické cigarety je také voda a potravinářská ochucovadla, díky kterým je možné zakoupit e-cigarety v prakticky neomezeném množství chutí.

Z následujícího srovnání vyplývá, že elektronická cigareta obsahuje jedinou prokazatelně škodlivou látku, kterou je dehet. Škodlivost dalších látek nebyla potvrzena, na rozdíl od klasických cigaret. Pokud máte o elektronické cigarety zájem, podívejte se do našeho internetového obchodu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení