Jak probíhá míchání e-liquidů

Mezi e-kuřáky se stále častěji mluví o míchání e-liquidů. Co to je, jak to probíhá a čeho se vyvarovat si povíme v dnešním článku.

Na úvod bychom si měli představit, co to vůbec míchání e-liquidů je. Jedná se o proces mícháme příchutí s cílem nalézt správný poměr rozdělení VG/PG a síly nikotinu. Pro začátečníky je ideální začít s takzvanými hotovými bázemi - základy, které v sobě mají určitý poměr nikotinu. Báze je tekutina bez chuti, která se používá pro inhalaci v e-cigatách. Následně se do tohoto základu přidávají ochucovadla dle kuřákovi chuti.

A JAKÉ BÁZE SE TEDY VYUŽÍVAJÍ NEJČASTĚJI?

VG báze - ocení ti, kteří dávají přednost jemnější, lehce nasládlé chuti a milují vysokou dýmivost. Báze obvykle obsahuje 80% VG a z 20% vodu.

PG báze - nejvíce se podobá skutečnému kouření, navozuje ten správný pocit v krku, příjemná chuť s velkým hitem. Obvykle obsahuje 90% PG a 10% vody – přes její trošku menší kouřivost skvěle vynikne chuť vámi umíchaného liquidu a dává velký hit.

Kombinace VG a PG báze - má dobrou kořouvost, hit, vše v ideálním poměru - 50% PG, 40% VG a 10% vody.

BÁZÍ TO NEKONČÍ, NA ŘADĚ JE PŘÍSLUŠENSTVÍ

Před namícháním báze s příchutí je třeba ještě zvolit správné příslušenství. Základem je plastová pipeta pro získání daného množství báze. Ta slouží k přenášení tekutiny z jedné lahvičky do druhé. Neméně potřebnou je i prázdná čistá plastová lahvička. Ideálně ve velikosti 5 či 10 ml. Míchání dále doporučujeme provádět nad dřezem, případně mísou a používat rukavice, aby nedošlo k poškození nábytku či pokožky.

NA ZÁVĚR TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ - PŘÍCHUŤ

Příchutí je opravdu celá řada. Nebudeme vám radit jakou zvolit, záleží na vaší chuti a pravidelném experimentování.

A jak postupovat v míchání e-liquidu. Vezměte prázdnotu láhvičku, do které přeneste základní bázi a následně dokapávejte pomocí kapátka příchuť. Na 1 ml e-liquidu náleží 1 kapka příchutě. Pamatujte, vždy můžete e-liquid dochutit, pokud to však s příchutí přeženete, můžete se s e-liquidem rozloučit. Po vyzkoušení můžete začít kombinovat několik příchutí do jednoho e-liquidu. Vytvoříte si tak nespočet nových příchutí.

Po namíchání se doporučuje nechat e-liquid zrát nejméně po dobu tří dnů, v ideálním případě týden. Po odležení se totiž chuť více prohloubí. Při skladování dodržujte stejná pravidla jako u klasických e-liquidů.

Obr.: Liquid Dekang Desert Ship

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení