Nejrozšířenější systémy elektronických cigaret

Při koupi elektronických cigaret se můžete setkat s různými typy plnění. V následujícím článku představíme jednotlivé možnosti.

1) TANKOVÝ SYSTÉM

Elektronická cigareta je v tankovém systému většinou složena z baterie, atomizéru a vyměnitelného rezervoáru náplně (takzvaného tanku), dle kterého je odvozen samotný název. Výhodou systému je, že při doplňování nejsou třeba žádné vatičky, celý systém je tak hygieničtější a na obsluhu uživatelsky přívětivější. Proti vytékání je v tanku systém účinných kapilár, které e-liquidu zabraňují vytékání.

Obr.: Grip Vaporesso Revenger

2) CLEAROMIZÉROVÝ SYSTÉM

Obdobou tankového systému je clearatomizér. Liší se především tím, že atomizér a tank je pevně spojen a tvoří jeden celek. Clearomizérový systém se plní z vrchu odšroubováním náustku. Modernější verze umožňují pouze výměnu atomizéru uvnitř.

Obr.: Clearomizer Kangertech EVOD BCC

3) CARTOMIZÉROVÝ SYSTÉM

Elektronická cigareta je složena z cartomizéru (pevné spojení cartrige a atomizéru) a baterie.

U každé náplně nalezneme i jednorázový atomizér, který po spotřebování náplně můžete vyhodit. Systém je jednoduchý na údržbu, nemusíte zde provádět čistění či se starat o výkonnost atomizéru.

4) CARTRIDGE SYSTÉM

Elektonická cigareta je složeno z baterie, atomizéru a vyměnitelné náplně takzvané cartridge. E-cigareta se smontuje velice jednoduše, samostatní díl atomizéru se nasune na cartridge s e-liquidem.   Cartridge systém je podobný klasickému tanku, liší se především tím, že obsahuje vatu, do které se e-liquid vsakuje. Nevýhodou systému je, že cartridge mají omezenou životnost.

5) SYSTÉM JEDNORÁZOVÉ ELEKTRONICKÉ CIGARETY

Patří k nejjednodušším systémům na trhu, elektronickou cigaretu pouze vyjmete z krabičky a můžete si vychutnávat kouření. Jednorázová e-cigareta vydrží v průměru asi 400 potáhnutí. Jak již z názvu vypovídá, nemůžete ji jakkoliv nabíjet či doplňovat náplň.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení