Kouření v těhotenství

KOUŘENÍ SNIŽUJE PLODNOST!

Kouříte cigarety? Pokud ano, tak se velice snižuje pravděpodobnost otěhotnění, a pokud kouří i Váš partner, tak se snižuje ještě víc, jelikož kouření cigaret má prokázaný negativní vliv na kvalitu spermií. U žen, které kouří, se navíc zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství a další problémy s kouřením spojené. Kouření v těhotenství jednoznačně nekoresponduje se zdravým rozumem.

RIZIKA KOMPLIKACÍ U KUŘAČEK RAPIDNĚ ROSTOU

Chcete mít zdravé dítě a kouříte? Potom přestaňte kouřit, neboť budoucí matky, které kouří v těhotenství, zvyšují riziko výskytu téměř všech komplikací spojených s funkčností placenty:

Předčasné odloučení placenty od stěny děložní s následkem silného krvácení ohrožujícího život plodu i matky. (Abrupci placenty)

Nedostatečnou funkci placenty, která špatně vyživuje plod. Plod v děloze strádá a neprospívá, při porodu má nízkou porodní hmotnost a jiné komplikace spojené s tímto závažným problémem. (Placentární insuficienci)

Uložení placenty v porodních cestách, které zabraňuje vedení porodu vaginálně a může být komplikováno silným krvácením. (Vcestnou placentu)

Počet cigaret vykouřených za den zvyšuje riziko nízké porodní hmotnosti u plodu. Těžké kuřačky rodí plody s průměrnou váhou o téměř půl kila nižší než nekuřačky.

Kouření v těhotenství snižuje Vašemu dítěti šance na normální narození a život bez poruch a zdravotních problémů!! Přestaňte kouřit ještě dnes!

KDY A PROČ PŘESTAT KOUŘIT?

Nejlepší ze všeho je přestat kouřit ještě před plánovaným těhotenstvím. Tím předejdete všem výše uvedeným komplikacím. Přestat kouřit je však možné a samozřejmě nutné v jakémkoliv týdnu těhotenství. Čím dříve přestanete kouřit, tím více snížíte rizika následků, které může kouření způsobit Vašemu děťátku. V dnešní době existuje velké množství pomůcek a odvykacích programů, která vás dokáží zbavit kouření v těhotenství. Nejdůležitějším faktorem je však pevná vůle a opora ve Vašem okolí - partner a rodina.

JAK PŘESTAT KOUŘIT?

Možnosti je několik. Důležité je opravdu chtít přestat a mít k tomu pádné důvody. Vaše dítě je zcela jistě pro každou matku tím nejsilnějším důvodem, proč přestat s kouřením. Pokud jste silní kuřáci, a máte s přestáním kouření opravdu problém, mužete přistoupit k substituční metodě, kdy se do děla dostává jenom nikotin a nikoliv další škodlivé látky. Množství nikotinu, který se dostane k dítěti přes placentu v porovnání s kouřením klasických cigaret je minimální.

Více informací naleznete v článku: Odvykání kouření

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení