Jak vybírat elektronickou cigaretu

Systém potahu MTL a DL

Při výběru elektronické cigarety nebo jen samotného clearomizeru, či žhavící hlavy musíme brát na vědomý co mají tyto zařízení nahradit a jaký typ potáhnutí požadujeme. U elektronických cigaret rozlišujeme dva typy potáhnutí MTL a DL.

MTL

Potah pusa - plíce či šlukování. Jde o klasický potah, který známe například z kouření klasických cigaret. Páru nejprve nasajeme do pusy a teprve poté ji vdechneme (spolkneme) do plic.

Elektronické cigarety určené pro MTL potah produkují srovnatelně páry jako klasická cigareta kouře. Pro tento typ potahu volíme tedy liquidy spíše s vyšším obsahem nikotinu, tak, aby odpovídal klasické cigaretě. Chuť e-liquidu je díky relativně malému přívodu vzduchu více prokreslená.

Co se hustoty e-liquidu týče volíme středně hustý 50PG/50VG nebo tekutější 70PG/30VG. Tento poměr nalezneme u e-liquidů značek LiquaDekang Classic, Joyetech a další.

Pro MTL doporučujeme elektronické cigarety Joyetech eGO AIO, Uwell a Voopoo.

DL

Potah přímo do plic jako u vodní dýmky. Páru v tomto případě netaháme do pusy, ale rovnou do plic. Typ potahu DL se dá přirovnat tomu, kdy se zhluboka nadechneme a vzduch nám míří do plic přímo.

Zařízení typu DL produkuje velké množství páry, proto je nutné potahovat přímo do plic. Jednoduše řečeno, tak velké množství páry se nám do pusy nevleze. Na jedno potáhnutí vdechneme několikanásobně více páry než u klasického potahu MTL, proto je zapotřebí zvolit obsah nikotinu menší. Přívod vzduchu je u těchto zařízení větší a tím i celková vzdušnost.

Pro tento způsob potahu volíme spíše méně tekuté liquidy většinou hodnota VG kolem 70%. Vyšší poměr VG nalezneme u liquidů Dekang high VG, Frutie a další zde.

Pro DL můžeme doporučit například Aramax PowerSmok Stick V9 Max a Uwell Crown POD.

Jak poznat zda jde o MTL nebo DL

MTL a DL od sebe rozlišíme na základě odporu žhavící hlavy/atomizéru. Všechny odpory od 0,6 ohm (včetně) nahoru jsou určeny pro klasický potah MTL. Všechny odpory od 0,5 ohm (včetně) dolů jsou určeny pro potah přímo do plic neboli DL. Díky tomuto vždy rychle poznáte zda se jedná o MTL nebo DL.

TIP: V kategorii elektronické cigarety si můžete vybrat filtr, zdali chcete MTL, DL nebo aby e-cigareta uměla oba styly.

Rozdíly MTL a DL

Pro větší přehlednost najdete níže všechny rozdíly těchto typů e-kouření:

  • Nikotin: U DL volíme množství nikotinu nižší než u MTL
  • Chuť: U MTL bývá chuť více prokreslená, ale u DL bývá chuti více.
  • Pára: U DL je produkce páry několikanásobně vyšší než u klasického MTL.
  • Vzdušnost: U DL jsou větší přívody vzduchu a tím i vzdušnější potah.
  • Teplota páry: Pára z DL je teplejší díky většímu zahřátí.

Přecházím z klasické cigarety vybrat MTL nebo DL?

Přecházíte-li z klasické cigarety, pak určitě volte elektronickou cigaretu pro typ potáhnutí MTL, tedy prvně pára do pusy a pak vdechnutí do plic. Produkce páry u MTL je velice podobná jako množství kouře z klasické cigarety. Přívod vzduchu u e-cigaret typu MTL je vždy přizpůsoben na tento potah. Potah z MTL zařízení je vždy utažený, a proto abychom nasáli páru, tak potřebujeme vyvinout úsilí, jak u klasické cigarety.

DL volíme spíše pokud máme již nějakou zkušenost s e-cigaretou a buďto chceme více páry nebo bychom rádi zkusili něco nového. Nikdy ovšem není dobré přejít z klasické cigarety rovnou na DL. Tvorba páry v případě DL je velká a spíše nám bude způsobovat problémy. Mezi tyto problémy jistě bude vyšší teplota páry, škrábání v krku, kašlání atd. Vše toto je způsobenou tím, že jsme zvyklí na potah klasický tedy MTL.

JAKÉ JSOU NEJOBLÍBENĚJŠÍ ELEKTRONICKÉ CIGARETY

  1. Elektronická cigareta Joyetech
  2. Elektronická cigareta Uwell
  3. Elektronická cigareta Voopoo
  4. Elektronická cigareta Vaporesso
  5. Elektronická cigareta SMOK
Používáme ověření věku Adulto